Kolín 0
Komentář

Hodnocení zápasu

Image
Levharti U15 dnešní odvetu v Kolíně začínali s mankem devíti bodů, což se po včerejšku zdálo jako obtížně řešitelné. Ale naši hráči prokázali velkou bojovnost a už v úvodu ukázali, že cesta do ligy je stále otevřená. Po první čtvrtině vedli 13:6 a na začátku druhé dokonce 26:7. Poté se začali dopouštět nedůsledností v obraně a soupeře tak do poločasu pustili na rozdíl deseti bodů. Před poslední čtvrtinou Levharti vedli o dvacet bodů, ale Kolínští ještě nasadili k náporu. Pozvolna snižovali, ale postup do ligy už Levhartům vzít nedokázali! "Na rozdíl od včerejška jsme měli zápas pod kontrolou. Ve druhé půli soupeř hrál se zataženou zónou s vysunutým obráncem na Víťu Strašku. Obrana nebyla dobře zformovaná, ale je pravda, že v této kategorii každý tým nemá střelce z dlouhé vzdálenosti. I tak kluci bojovali a po každém útoku se drali za doskokem. Hlavně Slabihoud měl ohromné množství doskoků pod oběma koši, čímž významně přispěl k tomu, že jsme soupeřovy vysoké kluky nepustili k dotažení skóre. Dnes kmenový ročník U15 splnil svoji roli a až na par horších chvil táhl tým k vítězství a k postupu. Líbilo se mi již včera po utkání, když mi Vítek řekl, trenére, zítra postoupime. A dnes strhl komplet celý tým včetně nebojácného mladšího ročníku," chválil trenér Eda Heluz svých devět svěřenců, kteří dnes ligu pro příští sezonu vybojovali. A nejen je. "Velký dík patří paní Čechové, která nám pomohla s logistikou a zároveň pomohla u stolku zapisovatelů s kontrolou jejich práce, což bylo dnes opravdu velmi potřeba," dodal.
Kvalifikace o ligu starších žáků U15 BC Kolín - Levharti Chomutov 50:61 (6:13, 20:30, 29:39). Sestava Chomutova: Podzemský 24, Slabihoud 14, Straška 9, Čech 7, Čermák 3, Heluz 2, Bureš 2, Kováč, Petrovický.