Teplice 0
Komentář

Hodnocení zápasu

Image
Očekávaná premiéra posíleného A týmu mužů v Severočeské lize dopadla vítězně, ale cesta k úspěchu nebyla jednoduchá. Hlavně v první čtvrtině jako by Levharti tlačili do kopce, prohrávali po ní o osm bodů. Ve druhé sice po trojkové smršti stáhli na rozdíl bodu, ale na jejím konci opět sedm bodů ztráceli. Ze šaten ale přišlo úplně jiné mužstvo, třiceti body strhlo vedení na svou stranu a domácí se z tohoto úderu už nevzpamatovali. Levharti zápas dohráli v naprosté pohodě. Střelecky nejvíc přispěly letní posily Houška, Stria, Dolanský, kteří dohromady zaznamenali 58 bodů, premiérově si zahráli i sedmnáctiletí Kovář a T. Morávek. "Bylo poznat, že kluci ještě nejsou sehraní. V první čtvrtině jsme se rozkoukávali a hlavně Teplice co zvedly, to daly. Ve druhé čtvrtině jsme ztrátu stáhli a obrat jsme dokonali ve třetí čtvrtině, kdy jsme rychlými protiútoky a dobrou obranou na palubovce dominovali," uvedl k utkání asistent trenéra Petr Drobný. Spolu s hlavním trenérem Radkem Holušou pochválili zkušené exligisty a vyzdvihli i přínos mladých hráčů, především Huška a Kováře.
Severočeská liga mužů BK Teplice - Levharti Chomutov 72:90 (26:18, 45:38, 55:68). Sestava Chomutova: Houška 25, Stria 20, V. Dolanský 13, Seifert 12, Kovář 9, Hartman 5, Hušek 2, Staněk 2, Petrek 2, T. Morávek, Rola, Sedláček.