H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v – Levhartice do sedmnácti let vykradly ve 28. kole extraligy Hradec Králové.
Extraliga Ž U17
28. kolo, 1. 5. 2022

69:78

13:13,15:15,13:14,19:18-9:18

Sokol Hradec Králové BK Levhartice Chomutov

Vyrovnané, vyrovnané, vyrovnané. Oba celky se během prvních dvou čtvrtin ve východních Čechách přetahovaly v řádech pár bodů a do šaten se nakonec šlo na poločasovou přestávku za nerozhodného stavu 28:28. Levhartice tak prokázaly, že mohou výrazně potrápit i vedoucí celek tabulky. A nejenom potrápit…

Obraz vývoje ve skóre se ani v dalších desetiminutovkách nezměnil. Chomutovská Valentina Čermáková dvě minuty před klaksoném srovnala na 60:60, takže se šlo do prodloužení, ve kterém svěřenkyně Petra Tremla ukázaly velké odhodlání.

Po dvou sobotních zápasech na palubovce Trutnova se vybičovaly ke skvělému závěru, když minutu a půl před koncem prodloužení získaly klíčové šestibodové vedení, které už si nenechaly vzít a vyhrály 78:69. Levhartice tím důrazně stvrdily osmičku a postup na mistrovství České republiky.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Díky dvěma sobotním výhrám v Trutnově jsme již měli postup na Mistrovství České republiky jistý. Nedělní zápas proti lídrovi tabulky jsme tedy pojali spíše stylem ‚jdeme si zahrát‘. Asi pro všechny v hale včetně nás bylo tedy velkým překvapením, že se utkání dostalo až do vyrovnané koncovky. Přibližně dvě vteřiny před koncem základní hrací doby jsme navíc měli střelu z pod koše na vítězství, ale bohužel jsme neproměnili a dostali se tak do prodloužení. V prodloužení jsme díky velice dobré střelecké úspěšnosti dokázali domácí celek porazit a odvézt si zaslouženou výhru. Na závěr musím ale podotknout, že soupeř nebyl kompletní a že blížící se utkání na MČR bude daleko náročnější.“