This text will be replaced

C h o m u t o v - Po jednodenní pauze vyběhly chomutovské basketbalistky opět na palubovku domovské Městské sportovní haly, kde hostily v rámci osmého kola Renomia ŽBL tým Strakonic, s nímž v předchozích čtyřech vzájemných duelech základní části nejvyšší soutěže ani jednou nezaváhaly. Tým kouče Rešetára zapsal po výsledku 68:44 pátý skalp Jihočešek a v aktuálním ročníku vyhrál potřetí bez přerušení.
ŽBL
8. kolo, 19. 11. 2021

68:44

19:11, 10:8, 18:15, 21:10

BK Levhartice Chomutov BK Strakonice

Jako první se po půl minutě hry prosadila hostující Vydrová, za Levhartice rychle odpověděla Kadlecová, na niž brzy navázaly Tereza Vorlová s Bartoňovou. Získané vedení už chomutovské basketbalistky nepustily, přestože Strakonice se přiblížily ještě v úvodní čtvrtině na jediný bod.

Po deseti minutách vedly domácí hráčky o osm bodů, hned na startu druhého dějství panoval mezi oběma týmy poprvé dvouciferný rozdíl, který zůstal v bodově chudé části až do poločasu, přestože Levhartice se trefily naposledy tři a čtvrt minuty před odchodem do šaten.

Přes deset bodů vpředu byly Severočešky až do konce duelu, definitivní zlom však nastal až na přelomu závěrečné desetiminutovky, kdy se domácí vedení poprvé přehouplo přes dvacet bodů. Ke třetí výhře Levhartice nejvíce přispěly devatenáctibodová Tereza Vorlová a Michaela Krejzová s patnácti body. Nejlepší střelkyní celého utkání se však stala s jednadvaceti body strakonická kapitánka Anna Rosecká, která nastřílela téměř polovinu bodů svého týmu.

„Úplně spokojený nejsem,“ prohlásil Jozef Rešetár po třetím vítězství v řadě. „Nevyužili jsme potenciál, který v týmu je. Soupeř měl opravdu hodně ztrát a my jsme je nepřetavili v body,“ vysvětlil slovenský kouč.

Pravdou je, že statistici napočítali Strakonicím 34 ztracených míčů, zatímco u Levhartic se číslo v této kolonce zastavilo na 19. „Víc než polovinu ztrát soupeře jsme nepotrestali body, za což mohl i trochu laxnější přístup v některých situacích,“ viděl zkušený trenér i přes výhru chyby.

Svěřenkyně Jozefa Rešetára nastoupily k zápasu znovu po 48 hodinách a opět uspěly, což potěšilo i šéfa střídačky. „Nebývá zvykem, že by se v základní části hrálo ob den. Jsem rád, že jsme to fyzicky zvládli,“ liboval si první muž realizačního týmu, jenž viděl zlom duelu už ve třetí čtvrtině. „Tam si myslím, že jsme soupeře načali, ale i tak klobouk dolů, jak bojoval, i když neměl příliš vysoké hráčky,“ chválil Jihočešky.

Ty doskočily o pět míčů víc než Levhartice, které dovolily Strakonicím dvanáct útočných doskoků, což chomutovského kouče mrzelo. „V obraně jsme často dělali chyby v soubojích o místo, což se týkalo i doskoku. Soupeřky se dostaly k opravdu hodně míčům, i když výšková převaha byla na naší straně,“ uzavřel.