• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté završili sérii tří zápasů v řadě na palubovce domovské Městské sportovní haly další těsnou porážkou. Levharti sice s Polabím téměř celý zápas vedli, ovšem Středočeši v závěrečném dějství skóre otočili a těsný náskok udrželi. Svěřenci Daniela Huška nakonec prohráli po dvou týdnech znovu o tři body 88:91, takže před svými fanoušky padli i pošesté.
1. liga - 2023/2024
11. kolo, 24. 11. 2023

88:91

26:24, 26:25, 21:19, 15:21

BK Levharti Chomutov Basketbal Polabí

Reportáž

Severočeši v samotném úvodu střetnutí lehce ztráceli, ovšem postupně našli půdu pod nohama a zahajovací dějství nakonec vyhráli o dva body. Ve druhé části odskočili Levharti i do osmibodového vedení, ale v poločase byli vpředu „jen“ o tři body.

Brzy po změně stran se skóre poprvé posunulo na dvouciferný rozdíl ve prospěch chomutovských hráčů, po třiceti minutách však ztráceli hostující Středočeši jen pět bodů. V závěrečném hracím období minimálního odstupu využili k obratu, po němž zapsali druhé vítězství sezóny a srovnali bilanci vzájemných zápasů v sezóně na 1:1.

„Bohužel jsme v určitých fázích zápasu mentálně zkolabovali, i když jsme předváděli hezký basketbal,“ posteskl si Daniel Hušek. „Předváděli jsme tempo, které se snažíme do kluků v posledních dvou týdnech dostat, takže jsme hráli docela svižně a dalo se na naši hru koukat, ale bohužel nás potkaly výpadky v hlavách, kdy jsme nebyli schopní se vrátit do obrany v pěti, což soupeřovy silné individuality trestaly,“ litoval.

Po předchozích duelech mladý kouč zmiňoval absenci tréninků a o chybějící kondici hovořil i tentokrát. „Něco jsme dohnali, ale spousta věcí nám pořád chybí. Zvedáme se, protože v minulých zápasech jsme s každou další minutou odcházeli fyzicky víc a víc a soupeři nás začali přejíždět, s Polabím to až tak nebylo,“ srovnával. „Potřebujeme to zkrátka jednou zlomit a pak už to půjde,“ přidal recept na lepší mentální nastavení.

Podle Daniela Huška na sebe narazily týmy s podobným průběhem sezóny. „Polabí se možná trápí ještě víc než my, ale dává se zdravotně dohromady. Proti nám už hrál David Novák, který byl klíčovým faktorem zápasu,“ zmínil třicetibodového střelce. „Před naším zápasem prohráli třikrát v prodloužení, naposledy o dva body košem vteřinu a půl před koncem. První liga je prostě vyrovnaná a rozhodují maličkosti, která nám chybí. Možná je to zkušenost, možná štěstí, ale i tak musíme dál pracovat na každém detailu,“ připojil jedním dechem.

Přestože mužstvo schytává jednu těsnu porážku za druhou, pracuje podle hlavního kouče velmi dobře. „Den před zápasem jsme měli velmi dobrý trénink a věřím, že v pondělí se tu sejdeme ve stejném naladění, protože mám tým plný basketbalových fanatiků z Chomutova, kteří hrají z lásky ke klubu. O to víc pak takové porážky bolí,“ uzavřel.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Macháč 29, Weig 13, Kovář 12, Boyko 10, Seifert 9, Hlava 9, Morávek 4, Gareis 2, Kahánek, Slabihoud, Bureš, Vosejpka

Sestava Basketbal Polabí:

D. Novák 25, Synáček 17, Kolář 15, P. Novák 13, Jakubal 7, Baštář 5, Gevorkjan 4, Adamec 3, Kováčik 2, Studnický

Související fotogalerie

Aktuální zápasy