C h o m u t o v – Už s jistotou účasti v příštím ročníku první ligy mužů vyběhli chomutovští basketbalisté podruhé za sebou na palubovku domovské Městské sportovní haly, v níž hostili v rámci sedmého kola skupiny o udržení pardubické béčko. Východočeši i podruhé v nadstavbových bitvách Levharty přetlačili, tentokrát po výsledku 88:84, čímž na druhém místě osmičlenné tabulky odskočili třetím Severočechům už na rozdíl tří výher.
1. liga - 2022/2023
OUM7, 26. 3. 2023

84:88

29:26, 14:20, 17:21, 24:21

BK Levharti Chomutov BK VIVIDBOOKS Pardubice

V úvodu utkání si lépe počínali při střelbě svěřenci Daniela Huška, kteří už v zahajovací minutě vedli 4:0. Krátce před polovinou úvodní čtvrtiny měli Chomutovští poprvé k dobru dvouciferný náskok po úspěšné dvoubodové střele Hlavy. Jenže po prvním klaksonu vedly Levharti už jen o tři body, po Písaříkově střele deset vteřin před koncem čtvrtiny.

Ve druhé čtvrtině se oba týmy vystřídaly ve vedení, aby nakonec odcházeli do šaten spokojenější hosté i přes Seifertův koš v závěru poločasu, který stanovil skóre na 43:46 z pohledu Severočechů. Po návratu na palubovku Pardubičtí navyšovali vedení, které bylo v jednu chvíli i jedenáctibodové, avšak po třiceti minutách byli hráči Vividbooks vpředu už jen o sedm bodů. „Nižší počet bodů ve druhé a třetí čtvrtině souvisel s naší obranou, která se nám až tolik nedařila, takže jsme se z přečíslení nedostávali k jednodušším zakončením,“ ohlížel se Daniel Hušek.

Po necelých třech minutách závěrečného dějství se však Levharti přiblížili na rozdíl pouhých dvou bodů, ale vyrovnání se bohužel nekonalo, jelikož Východočeši si udržovali mírný náskok a dokráčeli s ním až do konce. „Celou dobu to byl vyrovnaný zápas. Nám bohužel chyběl koš nebo cokoliv jiného, co by nám dodalo do žil ještě víc elánu,“ mrzelo chomutovského kouče.

K vítězství nasměrovali hostující tým dvacetibodoví střelci Tomáš Dvořák (25) a Matyáš Vrábel (21), jenž zapsal díky dvanácti doskokům ceněný double-double. Za Chomutovské kontroval třiadvaceti body Nestor Boyko následovaný čtrnáctibodovým Ondřejem Kovářem, třináctibodovým Jiřím Hlavou, Norbertem Martiškem (12) a Jonášem Písaříkem (11). Také chomutovský Ondřej Kovář díky čtrnácti doskokům zapsal double-double.

„Ondra měl dobré už poslední zápasy a s Pardubicemi velmi dobře využil neúčasti děčínských pivotů, kteří chyběli kvůli zdravotním potížím,“ pravil Daniel Hušek, který se s juniory vrátil z Jihlavy zhruba hodinu před úvodním rozskokem. Někteří členové týmu do 19 let nakonec museli naskočit, přestože to v plánu po dopoledním utkání nebylo. „Kluci bojovali s únavou, ale třeba Víťa Slabihoud měl v obraně výborné úseky a zákroky,“ uzavřel.