P a r d u b i c e / C h o m u t o v – V předchozím ročníku první ligy chomutovští basketbalisté hráli prostřední nadstavbu o postup do play-off, v níž mezi jejich soupeře patřily i Pardubice. Znovu po roce se oba týmy utkávají znovu, jen tentokrát bojují o vyhnutí se baráži, neboť sestupujícím už je Vysočina. V dohrávce třetího kola si lépe počínali hráči VIVIDBOOKS, kteří po výsledku 82:73 navázali na téměř přesně rok starý úspěch z palubovky Levhartů, takže vyhráli druhý vzájemný duel za sebou.
1. liga - 2022/2023
OUM3, 16. 3. 2023

82:73

24:12, 26:19, 17:24, 15:18

BK VIVIDBOOKS Pardubice BK Levharti Chomutov

Svěřenci Daniela Huška začali na východě Čech špatně, první body totiž zaznamenal po více než dvou minutách hry Gareis za stavu 9:0 pro domácí. I přes snížení na rozdíl pouhých dvou bodů prohráli Levharti zahajovací čtvrtinu dvouciferným rozdílem. „Takový náš klasický vstup do utkání,“ povzdechl si chomutovský kouč.

„Bohužel jsme nabrali ztrátu, kterou jsme počtvrté už nedohnali a zápas neotočili,“ okomentoval pardubické vedení o devatenáct bodů v poločase. „Příčinu špatných vstupů do zápasů hledáme a snad se z toho konečně poučíme,“ přál si následně.

Po změně stran stlačili basketbalisté zpod vrcholků Krušných hor ztrátu i pod deset bodů, ovšem na rozdíl jediného koše se ani jednou ve druhém poločase nepřiblížili, přestože obě jeho dílčí dějství vyhráli. „Od druhého poločasu se můžeme odrazit do dalšího střetnutí, nicméně narazili jsme na kvalitního soupeře s několika hráči z nejvyšší soutěže,“ vysvětloval Daniel Hušek jeden z důvodů, proč obrat jeho družiny podle něj reálný nebyl. „Nicméně i my jsme přispěli k tomu, že zápas byl asi zatím nejbasketbalovější, jaký jsme v play-down odehráli,“ připojil.

Nepomohlo k němu ani dvacet bodů nejlepšího střelce utkání Nestora Boyka, jehož napodobil stejným zápisem Matyáš Vrábel, který přidal díky třinácti doskokům double-double podobně jako jeho spoluhráč Jakub Novák (12 bodů se 13 doskoky) a posedmé v sezóně také chomutovský David Žikla (17 bodů se 14 doskoky). S dvouciferným bodovým kontem zakončili duel rovněž Levhart Jiří Hlava (10) a pardubičtí Tomáš Dvořák (12), Filip Novotný (12) a Šimon Jelínek (11).

Severočeši tak osmou výhru ročníku nepřidali a tři kola před koncem mají na předposlední příčku znamenající pád do baráže náskok dvou vítězství. „Tenhle výsledek směrem k naší pozici a vyhnutí se baráži vlastně vůbec nic neznamená,“ glosoval mladý trenér situaci v pořadí osmi celků. „Musíme do dalšího utkání vstoupit daleko koncentrovaněji, odrazit se od kvalitního druhého poločasu v Pardubicích, zapomenout na ten první a Vysočinu porazit, což by nám mělo na definitivní udržení stačit,“ burcoval Daniel Hušek.