C h e m n i t z / C h o m u t o v – Týden po brněnském BESU CUPu vyrazily chomutovské basketbalistky k dalšímu přípravnému střetnutí za hranice České republiky. Necestovaly však daleko, neboť se vydaly do německého Chemnitzu, kde vyzvaly tamní ženský tým hrající druhou nejvyšší soutěž našich západních sousedů. Levhartice se vrátily domů s výhrou 80:60, což je druhé vítězství v období před ŽBL.
Příprava ŽENY A
přát., 16. 9. 2022

60:80

12:21, 17:13, 15:21, 16:25

ChemCats Chemnitz BK Levhartice Chomutov

V moravské metropoli nestačily svěřenkyně Jozefa Rešetára na slovenské Piešťany a v souboji o bronz padly i s polskou Gdyní. Náladu si vylepšily nakonec ještě bez americké posily proti ChemCats, jimž povolily pouze jednu vítěznou čtvrtinu. „Pořád zkoušíme různé sestavy a hledáme tu optimální,“ prozradil hlavní kouč. „Těší nás výhra, ale hra vypadala podle toho, v jakém složení jsme zrovna hráli,“ doplnil.

Právě rotování hráček stálo podle slovenského stratéga i za tím, že Levhartice prohrály druhou část o čtyři body 17:13. „Tuhle čtvrtinu jsme odehráli v sestavě, která optimální nebyla,“ vysvětloval první muž střídačky, který uvítal nástup NaJai Pollard. „Už dnes ukázala, své kvality, těšíme se na další duel,“ připomněl další konfrontaci s německými soupeřkami, které působí o patro výš než Chemnitz.

Pětadvacetiletá Američanka nastoupila už po jednom tréninku do utkání proti německému družstvu a hned byla nejlepší střelkyní Levhartic „Jako většina hráček, které vyrůstaly na amerických vysokých školách, měla by být průbojná a houževnatá v obraně i útoku a hrát velmi dobře jedna na jednu,“ uzavřel Jozef Rešetár.