C h o m u t o v - Levhartice do devatenácti let porazily v desátém kole extraligy Jablonec nad Nisou.
Extraliga Ž U19
10. kolo, 21. 11. 2021

76:45

13:14,23:4,20:15,20:12

BK Levhartice Chomutov TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou

Levhartice úplně nezachytily začátek utkání a po dvou minutách prohrávaly 0:6, pak zapnuly a na konci první čtvrtiny ztrácely jediný bod. Ve druhé desetiminutovce předvedly skvělý výkon do útoku, kdy nastřílely třiadvacet košů, navíc soupeřkám povolily pouze čtyři body, takže si do šatny odnesly dvojnásobek bodů co Jablonec nad Nisou.

Po návratu na palubovku Levhartice odehrály směrem dopředu bodově totožné čtvrtiny. Přestože nakonec uzavřely duel s horší úspěšností střelby v případě dvoubodových košů i trestných hodů, stačilo to na návrat do zelených čísel. Nutno podotknout, že Jablonec je bez jediného vítězství poslední, takže dva body byly povinností.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Proti týmu, který zatím letos nevyhrál ani jedno utkání, jsme potvrdili roli favorita. Začátek zápasu byl z naší strany malinko utrápený, ale v poločase jsme už odcházeli do šaten se skoro dvacetibodovým náskokem.“