B r n o / C h o m u t o v - K dalším přípravným duelům odcestovaly chomutovské basketbalistky na palubovku brněnských Žabin, kde se účastní v česko-slovensko-polské konkurenci BESU CUPu. V první duelu Levhartice vyzvaly Piešťanské Čajky a s úřadujícími slovenskými šampiónkami padly 63:50, takže v bitvě o třetí místo vyzvou polskou Gdyni.
Příprava ŽENY A
BESU CUP Brno, 9. 9. 2022

63:50

14:16, 12:11, 25:11, 12:12

Piešťanské čajky BK Levhartice Chomutov

Svěřenkyně trenéra Jozefa Rešetára vstoupily do utkání velice dobře, neboť celý první poločas vedly a v šatnách je hřál těsný jednobodový náskok. „Díky slušnému začátku v obraně i v útoku jsme si vypracovali až sedmibodové vedení, ale skóre se postupně vyrovnalo,“ narážel hlavní kouč na minimální rozdíl už po první čtvrtině.

Po změně stran přišlo období, jež zápas překlopilo na stranu Piešťan, které už výhru nepustily. „Třetí čtvrtina byla z naší strany tragická,“ povzdechl si slovenský kouč. „Kvůli špatnému doskoku a zhoršenému procentu střelby jsme ji prohráli dvouciferným rozdílem,“ připomněl skóre třetí desetiminutovky v poměru 25:11 pro Čajky.

Dost prostoru dostaly všechny hráčky, nejméně minut totiž odehrála Johana Staňková, která strávila na hřišti devět a půl minuty. „Po změnách v kádru hledáme optimální sestavu, proto chceme, aby se v různých kombinacích sestav objevily všechny hráčky ve větší míře,“ vysvětloval Jozef Rešetár, kterému zápas ukázal podle jeho vlastních slov především nutnost pracovat na doskoku.

Nejlepší střelkyní celého zápasu byla se čtrnácti body chomutovská Valentýna Kadlecová, které zdatně sekundovaly třináctibodové Natálie Martišková a Božica Mujović z Piešťan. Na dvouciferné konto dosáhla ještě desetibodová Gabriela Andělová rovněž ze slovenského týmu. Za Levhartice dala sedm bodů Monika Satoranská, na šest se vyšplhaly Monika Fučíková a Lucie Ceralová.