T r u t n o v / C h o m u t o v – Po prvenství v EWBL odpočívaly chomutovské basketbalistky jen dva dny, než vyrazily znovu do akce. Tentokrát se vydaly pod vrcholky Krkonoš, aby v Trutnově zakončily nejlepší základní část za čtyři sezóny v Chance ŽBL. Levhartice z předchozích deseti vzájemných duelů prohrály pouze jedinkrát a sedmkrát za sebou uspěly. Vítěznou šňůru natáhly po výsledku 80:75, čímž poosmé v aktuálním ročníku dosáhly na osmdesátibodovou hranici a zapsaly jedenáctou výhru dlouhodobé části.
ŽBL
18. kolo, 8. 3. 2023

75:80

24:17, 13:23, 19:17, 19:23

BK KARA Trutnov BK Levhartice Chomutov

Bez některých opor a s minimem odpočinku po Final 4 evropské soutěže začaly Levhartice na východě Čech dobře, když se v první minutě prosadily dvakrát. Pak však měly přesnější ruce domácí hráčky, které odskočily do místy devítibodového vedení, aby nakonec úvodní čtvrtinu vyhrály poměrem 24:17.

Druhé dějství nabídlo opačný vývoj, takže krátce po jeho polovině vyrovnala úspěšnou dvoubodovou střelou Fučíková. Stejně hráčka poslala tři a půl minuty před poločasem trojkou chomutovský tým znovu do vedení, jež se následně několikrát přelilo ze strany na stranu. Poslední slovo před odchodem do šaten si vzala Ceralová, jejíž koš stanovil poločasové skóre na 40:37 z pohledu Levhartic.

Severočešky si po změně stran vypracovaly i sedmibodový náskok, ale po třiceti minutách byly nakonec vpředu jen o bod. Ve zbývajícím hracím období náskok nepatrně navýšily, takže zvítězily posedmé v řadě, nepočítáme-li bitvy s hegemonem soutěže z USK Praha. „Každý naši výhru čekal, ale ta se rodila těžko,“ ohlížel se Jozef Rešetár.

„Soupeř nás uskákal, navíc mu naše chyby v obraně umožnily snadné koše, což se opakovalo po celý zápas, i když nejhorší to bylo v první čtvrtině, po níž už jsme měli utkání pod kontrolou,“ připojil jedním dechem slovenský kouč, který nechal doma odpočívat kapitánku Krejzovou a Američanku Pollard.

„I Satoranská s Bartoňovou, které měly ve Varšavě velké vytížení, byly unavené, ale mladé holky, které tím pádem dostaly víc prostoru, předvedly vysoký standard,“ lebedil si s tím, že za úspěchem viděl zejména lepší úspěšnost střelby. Ta dovedla jeho svěřenkyně k vítězství, po němž budou mít volno až do 13. března, aby v sobotu 18. března vstoupily do čtvrtfinálové série s pražskou Slavií.

Do něj půjdou s posíleným sebevědomím zejména Valentýna Kadlecová s Monikou Fučíkovou, které zapsaly šestnáct bodů. Druhá jmenovaná přidala deset doskoků, tudíž se stala čtvrtou Levharticí v sezóně s double-double. Ceněnou statistiky zapsala poprvé po příchodu ze Slovanky. Na trutnovské straně opanovaly střeleckou listinu dvacetibodové Raina Tomašicka s Whisper Fisher. S dvouciferným konta zakončily zápas ještě Jesika Hibalová (13), Eliška Brejchová (12) a Lucie Ceralová (10), pro niž to znamená nové kariérní maximum v jednom střetnutí.