S t r a k o n i c e / C h o m u t o v - Chomutovské basketbalistky se předposlední říjnový pátek vydaly v rámci Chance ŽBL podruhé za sebou na palubovku soupeřek. V rámci šestého kola základní části zavítaly do Strakonic, kde v předešlých třech sezónách vždy zvítězily. Levhartice úspěšnou sérii díky výhře 85:70 natáhly, takže na jihu Čech zůstávají neporažené. Zároveň tým kolem kapitánky Krejzové zaznamenal v aktuálním ročníku třetí vítězství bez přerušení.
ŽBL
6. kolo, 21. 10. 2022

70:85

15:27, 17:11, 16:23, 22:24

BK Strakonice BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Úvodních pět chomutovských bodů zaznamenala Fučíková, která tak navázala na povedené střelecké vystoupení z Hradce Králové. Domácí hráčky zareagovaly vyrovnáním a posléze snížení, jenže pak se do vývoje střetnutí rázně vložila Pollard, díky jejímž úspěšným pokusům odskočily Levhartice do osmibodového vedení, které do prvního klaksonu navýšily na dvouciferný rozdíl při výsledku 27:15.

Druhé dějství sice vyhrály Strakonice, ale ukrojily ze ztráty pouze polovinu, takže do šaten šly chomutovské hráčky s šestibodovým polštářem, který po změně stran znovu navýšily přes deset bodů a Jihočešky už zpět do hry nepustily, díky čemuž vyhrály potřetí za sebou a znovu po jediném dni odpočinku.

„Měl jsem ze zápasu ve Strakonicích trochu obavy, protože jsme nastoupili dva dny po těžkém utkání v Hradci Králové, kde hrály některé holky přes třicet minut, což na nich zanechalo stopy,“ přiznal po závěrečném klaksonu Jozef Rešetár. „Holky ze sebe naštěstí vydaly maximum a kolektivně zabojovaly,“ doplnil ještě spokojeně.

Pohled do statistik naznačoval, že klíčovými faktory mohly být trestné hody, jichž Levhartice při podobné úspěšnosti jako domácí soubor házely o sedmnáct více, případně ztráty, kterých měly Krušnohorky o šest méně. Podle šéfa chomutovské střídačky však nasměrovaly jeho tým k vítězství jiné aspekty hry. „Rozhodly doskok a obrana. I když jsme vzadu občas měli den otevřených dveří, myslím, že jsme zápas drželi pevně v rukách,“ pousmál se slovenský kouč.

Ten viděl za vyšším počtem faulů na straně soupeřek především výškovou převahu své družiny. „Poměrně nižší družstvo se snažilo nahradit chybějící centimetry bojovností, ze které vyplynula spousta faulů,“ přibližoval Jozef Rešetár, jenž se tradičně mohl spolehnout na bodový přísun od NaJai Pollard, která zapsala 28 bodů.

Podruhé za sebou hned za ní skončila na chomutovské straně Monika Fučíková. Dvacetiletá křídelnice si připsala dvacet bodů, což je její nové kariérní maximum v ŽBL. „Jsem rád, že se více prosadila i další hráčka, a věřím, že další se v nejbližších zápasech přidají,“ pravil první muž chomutovského realizačního týmu.

Než Levhartice odcestují na turnaj evropského poháru do Polska, čeká je přece jen trochu volnější zápasový program. „Máme týden, abychom pořádně potrénovali, protože je to během dlouhé domácí soutěže potřeba, a v pátek odcestujeme do Varšavy,“ nastínil Jozef Rešetár plány na nejbližší dny.

Na dvouciferné konto se mezi Severočeškami dostala ještě patnáctibodová Monika Satoranská, ze Strakonických nejpilněji sbírala body Natálie Horsáková (14), jež si díky jedenácti doskokům připsala double-double. Přes deset bodů se přehouply ještě domácí Luisa Vydrová (12) s Michaelou Jánskou (11).

Sestava BK Strakonice:

Horsáková 14 bodů, Vydrová 12, Jánská 11, Junková 8, Lišková 6, Matasová 6, Hauserová 5, Krausová 3, Laubertová 3, Štenclová 2, Půroková

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Pollard 28, Fučíková 20, Satoranská 15, Kadlecová 7, Ceralová 6, Bartoňová 5, Brejchová 4, Kovtun, Hibalová, J. Staňková, Jorová

Aktuální zápasy