H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do patnácti let ve finále mistrovství tuzemska podlehly Žabinám a mají stříbro.
Liga DÍVKY U15
závěr. turnaj – finále, 8. 5. 2022

57:53

Žabiny Brno BK Levhartice Chomutov

Starší žákyně měly už před utkáním jistou medaili, takže s předstihem splnili cíl, se kterým do Hradce Králové jely. Nyní už pouze záleželo na odstínu cenného kovu. Levhartice na soupeřky vletěly a v poločase vedly o deset bodů, jenomže v dalším průběhu Žabiny urputně stahovaly. To se jim povedlo v závěru, který si nakonec podmanily a odsunuly chomutovské basketbalistky na druhou příčku.

Fotografie: hradeckelvice.cz.

Ohlasy trenérů

Petr Drobný (trenér starších žákyň): „Šli jsme do zápasu s vědomím, že je to padesát na padesát. Hned ve druhé minutě utkání si Ela Salačová podvrkla kotník, takže nám potom bohužel chyběla do rotace. Tým to ale nezlomilo, naopak začal hrát výborně. V průběhu prvního poločasu jsme vedli i 32:16, když se dobře rozstřílela Jana Tranžíková a zbytek holek ji výborně podpořil. Před koncem poločasu jsme udělali pár ztrát a zbytečných chyb, takže nás soupeřky trochu stáhly. Do třetí čtvrtiny jsme nabádali holky, abych hráli stejně, ale asi se trochu lekly tíhy finále. Nepokračovaly jsme v naší hře a soupeřky nás začaly stahovat, v závěru skóre otočily, odskočily a my už jsme museli hrát va bank. Závěrem však musím holky pochválit za to, jak makaly. Je to pro nás velký úspěch.“