H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v – Levhartice do devatenácti let prohrály v semifinále mistrovství s pražskou Spartou.
Extraliga Ž U19
závěr. turnaj – SF, 7. 5. 2022

63:90

16:18,17:32,7:18,23:22

BK Levhartice Chomutov BA Sparta Praha

Levhartice stejně jako v prvním zápase na mistroství České republiky i tentokrát do utkání dobře nastoupily a během úvodního dějství se až na dva momenty držely ve vedení, nakonec však ztrácely dva body. Ve následující čtvrtině se semifinále zlomilo na stranu Pražanek, jelikož posbíraly přes třicet bodů a do šaten si odnesly vedení 50:33.

V podobném ač ne tolik ofenzivním duchu se nesl vývoj duelu i po návratu na palubovku, takže hráčky z hlavního města unikaly. V závěrečné desetiminutovce se hra bodově srovnala, což však chomutovským basketbalistkám nestačilo. Sparta jde do finále a svěřenkyně Petra Tremla budou bojovat o bronzové medaile.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „V semifinále jsme drželi krok pouze v první čtvrtině. Od druhé čtvrtiny jsme byli o třídu slabší. V útoku jsme ještě nějaké světlé momenty měli, ale v obraně jsme vyloženě hořeli. Vyzkoušeli jsme několik stylů obrany, ale Sparta si vždy dokázala najít dobrou střeleckou pozici. Díky většímu rozdílu ve skóre jsme alespoň mohli pošetřit klíčové hráčky na nadcházející utkání o 3. místo.“