H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do devatenácti let porazily ve čtvrtfinále mistrovství tuzemska Slovanku.
Extraliga Ž U19
závěr. turnaj – ČF, 6. 5. 2022

57:62

14:22,8:8,13:10,22:22

Basket Slovanka BK Levhartice Chomutov

Juniorky vletěly do úvodního duelu mistrovství České republiky výborně a proti Slovance vedly už po třech minutách o devět bodů, což si držely i v dalším průběhu první čtvrtiny. Druhá část čtvrtfinále byla na úspěšné koše velmi skoupá, jelikož oba celky zapsaly pouze osm bodů. Na poločasovou přestávku si Levhartice odnesly vedení 30:22.

Po návratu na palubovku přišlo jediné herní období, které i kvůli snížené úspěšnosti chomutovských basketbalistek ovládla Slovanka. Ta pokračovala v urputném stahování manka i v závěrečné čtvrtině, kdy se dokonce dostala na chvilku i do těsného vedení, ale neuhájila ho. Levhartice se nenechaly zlomit, skóre otočily a už si výhru nenechaly až do závěrečného klaksonu vzít.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Vstup do prvního utkání mistrovství se nám vyloženě vydařil. Soupeře jsme v obraně nepustili do lehkého zakončení a v útoku jsme hráli s klidem. Bohužel náskok, který jsme si v prvním poločase vytvořili, se nám ve druhém poločase podařilo během několika chvilek nepozornosti ztratit. Utkání se tak dostalo do vyrovnané koncovky, kde jsme ale až na pár momentů zachovali chladnou hlavu a vítězství si pohlídali. Výhra proti druhému týmu po základní části nám zajistila postup mezi čtyři nejlepší v republice, takže všechny hračky zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Podle mě se jednalo o náš asi nejlepší výkon z celé sezóny a jsem rád, že to naše hračky dokázaly předvést v takto důležitém zápase, navíc před plnou halou.“