O p a v a / C h o mu t o v – Levharti do devatenácti let vyhráli v posledním kole finálové skupiny na palubovce Opavy.
Finálová skupina K U19
FS12, 3. 4. 2022

61:78

13:13,8:18,15:28,25:19

BK Opava BK Levharti Chomutov

Chomutovští junioři si za cíl pro sezónu stanovili postup do kvalifikace o extraligu, k čemuž potřebovali v závěrečném víkendu finálové skupiny uspět. A neměli snadný los, nejprve vyrazili do Kroměříže, se kterou v předchozím duelu smolně prohráli, a následně se přesunuli do Opavy.

V přímém souboji o druhé místo Levharti začali se soupeřem absolutně vyrovnaně, když úvodní čtvrtina skončila 13:13. Klíčovým obdobím duelu se stala nadcházející část, jelikož svěřenci Petra Drobného unikli do desetibodového trháku a po návratu na palubovku na to ještě lépe navázali.

Ve třetí desetiminutovce Levharti nasázeli takřka třicet bodů, kterými svého soka zlomili a už mu nedovolili přiblížit se k většímu dramatu. Závěrečnou čtvrtinu sice domácí vyhráli, ale Chomutovští už si vítězství zkušeně pohlídali.