D ě č í n / C h o m u t o v - Dva dny po ligovém vítězství v Pelhřimově vyrazili Levharti k pohárovému duelu do Děčína, kde změřili síly s tamním B-týmem. Sestava, v níž dostali mnohem větší prostor hráči širší rotace a junioři, nasázela soupeři přes sto bodů a došla si pro výhru 115:55. Ve třetím kole přivítají Levharti ve středu 3. prosince doma prvoligový Písek.
Český pohár
2. kolo, 23. 11. 2021

55:115

7:28, 15:30, 13:30, 20:27, 20:

Válečníci Děčín B BK Levharti Chomutov

Reportáž

Trenér Radek Holuša se musel v zápase obejít bez Filipa Sertiče nebo Lukáše Bobka, kteří nastoupili v dresu soupeře. I bez nich ale chomutovští basketbalisté od začátku rázně šturmovali za postupem. V úvodní čtvrtině povolili soupeři pouhých sedm bodů, ve druhé patnáct.

Už během poločasové přestávky hřálo Levharty šestatřicetibodové vedení, jež po závěrečném klaksonu činilo rovných šedesát bodů. „Jsem rád, jak zápas probíhal,“ liboval si Radek Holuša. „Na Děčín jsme vlétli od první minuty a tlačili jsme soupeře až do konce, čímž jsme ho donutili k velkému množství ztrát,“ okomentoval poměr 18:28 z pohledu svého týmu.

Podle prvního muže střídačky si mužstvo přeneslo do souboje druhého kola Českého poháru pohodu z ligové výhry na Vysočině. „Šanci dostali všichni. Osm hráčů mělo víc než deset bodů a někteří se k nim výrazně blížili,“ rekapituloval. Nejlepším střelcem se stal sedmnáctibodový Jakub Seifert, o pět bodů níž zakončil duel mladíček Radek Valenta.

Jedenáct bodů nastříleli Jan Jiříček, Jakub Houška, Nestor Boyko a Luboš Stria, desítka svítila po skončení utkání vedle jmen Vladimíra Dolanského s Jakubem Kovářem. „Jak jsem avizoval, chtěl jsem dát větší prostor hlavně mladším klukům a juniorům, kteří všichni bezezbytku splnili, co po nich chci od začátku sezóny,“ potěšilo Radka Holušu.

„Odehráli výborný zápas. Byli agresivní, bodoví a byla z nich cítit pohoda. Celý tým držel pohromadě. I když větší minutáž měli tentokrát mladí, starší kluci jim fandili z lavičky, takže super zápas,“ nešetřil hlavní kouč chválou i vzhledem k tomu, že čtyři soupeři včetně dvou v Chomutově dobře známých naskakují i v nejvyšší soutěži.

Pro řadu Levhartů může být pohárové střetnutí z pohledu jejich trenéra určitým zlomem. „Hlavně Kuba Seifert a všichni tři junioři pochopili, že jejich rolí po příchodu na hřiště je zagresivnit hru, mít nasazení sto dvacet procent a nechat na hřišti duši. Pokud budou pokračovat v takových výkonech, půjde jejich minutáž nahoru i v lize. Vracel jsem kluky do zápasu pokaždé opravdu s radostí,“ přibližoval Radek Holuša.

Podle něj mužstvo zejména díky příspěvku mladíků proti soupeři z nižší soutěže na rozdíl od přípravného turnaje v Ústí nad Labem dominovalo. „Klukům jednoznačně pomohly tréninky s áčkem a jejich ligová soutěž, kde jsou lídry týmu a kam si přenášejí věci z tréninku s dospělými,“ zaměřil se především na juniory.

Už v pátek čeká Levharty další kolo prvoligové skupiny Západ, v němž přivítají v domovské Městské sportovní hale pražský Vyšehrad. „Budeme chtít udržet laťku nastavenou v posledních dvou duelech. Budeme chtít zápas odehrát se stejným nasazením jako v Děčíně,“ uzavřel šéf realizačního týmu mužů.

Sestava Válečníci Děčín B:

Rozsypal, T. Trbola, Helvig, Bobek, Randýsek, Vlasák, Ondráš, Raymond, Sertič, P. Trbola

Sestava BK Levharti Chomutov :

Seifert, V. Dolanský, Jiříček, Landa, Morávek, Dušek, Houška, Kovář, Valenta, Vosejpka, Boyko, Stria

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Jakub Seifert 8/11 0/2 1/2 17
2 Radek Valenta 4/5 1/1 1/1 12
3 Jakub Houška 5/6 0/3 1/1 11
4 Luboš Stria 1/1 3/5 0/0 11
5 Jan Jiříček 5/6 0/0 1/3 11
6 Nestor Boyko 4/5 1/4 0/0 11
7 Ondřej Kovář 4/5 0/0 2/3 10
8 Vladimír Dolanský 3/6 1/3 1/1 10
9 Filip Morávek 1/3 2/4 1/2 9
10 Robert Landa 3/3 0/0 0/0 6
11 Jan Vosejpka 1/2 0/2 3/6 5
12 Arash Dušek 1/1 0/1 0/0 2

Aktuální zápasy

2️⃣/2️⃣ Výborně! 🤩 Junioři rozstříleli na domácí palubovce ústeckou Slunetu a juniorky ve druhém nastavení přetlačily HB. 👏

🏀 Mládež jde do boje – juniorky vyzvou HB a junioři doma přivítají ústeckou Slunetu. 💪 Hodně štěstí. 📺STREAM JUNIORKY: bit.ly/live-U19_11kolo📊LIVESTATS...

Nebyl to dobrý týden ani dobrý den. Jak Levharti, tak i Levhartice dnes zaznamenaly prohru 😔. Svěřenci Radka Holuši prohráli s Sokol Pražský 73:79....

BK Levharti Chomutov přidal(a) 48 nových fotek.

Sporná situace z konce dnešního utkáni 📺.

🏀 Super, kluci! 💪👏