B r n o / C h o m u t o v - Po dvou domácích bitvách zajížděly Levhartice poprvé v aktuálním ročníku na palubovku soupeřek, když vyrazily do Brna, kde změřily síly s tamním Královým polem. Po vyrovnaném prvním poločase domácí basketbalistky po změně stran nasadily k rozhodujícímu trháku, na jehož konci byl výsledek 70:54 znamenající výhru Jihomoravanek i v pátém vzájemném ligovém střetnutí. Nový kouč Jozef Rešetár tak začal chomutovské angažmá porážkou.
ŽBL
2. kolo, 2. 10. 2021

70:54

20:20, 19:17, 13:8, 18:9

KP Brno BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Levhartice bez několika hráček, které nastupovaly v předešlých duelech, ale s novickou Štěpánkou Traubovou přicházející z B-týmu na zkoušku vstoupily do střetnutí parádně. I díky dvěma trojkám Krejzové a jedné z ruky Kadlecové vedly v polovině zahajovací čtvrtiny o osm bodů.

Domácí soubor se postupně vzpamatoval a vteřinu před prvním klaksonem srovnal zásluhou Malíkové. Na startu druhého hracího období poslala Brňanky poprvé do vedení trojka Fadrhonsové, po níž ale chomutovské basketbalistky skóre znovu otočily a vypracovaly si až šestibodový náskok. Ten však hráčky KP vymazaly a dostaly se do vedení.

Zhruba minutu před odchodem do šaten srovnala Reynolds, jenže v samotném závěru poločasu proměnila obě šestky Zohnová, takže Jihomoravanky hřál po dvaceti minutách hry dvoubodový náskok. Ten se ke smůle Levhartic začal navyšovat po změně stran. Na konci třetí části činil sedm bodů, což platilo i před polovinou závěrečné čtvrtiny.

Nakonec se zrodilo vítězství KP o šestnáct bodů. „Holky v prvním poločase hrály velmi dobře v útoku i obraně, výkon byl opravdu dobrý pod oběma koši a díky tomu jsme s Brnem držely krok,“ liboval si Jozef Rešetár krátce po skončení duelu.

„Po přestávce nám bohužel začaly docházet síly, protože jsme hráli s malou rotací,“ připomněl absence zraněné Hrabovské, studující Drobné, Ceralové, která odjela s juniorkami do Ostravy, a Salačové, jež odcestovala jako trenérka s dívkami do patnácti let. „Právě tohle vše zmenšilo naši rotaci, takže pak s únavou přicházely nepřesnost v zakončení a ztráty, které jsme v prvním poločase neměli,“ litoval nový hlavní kouč závěrem.

Sestava KP Brno:

Akl, Fardhonsová, Stejskalová, Kopecká, Malíková, Hadačová, Zohnová, Dudáčková, Hynková, Kucowski, Křenková, Paťorková

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Vorlová, Kučerová, Bartoňová, Löflerová, J. Staňková, Krejzová, Reynolds, Kadlecová, Traubová

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Michaela Krejzová 2/5 4/8 2/2 18
2 Jordan Reynolds 6/11 0/1 1/2 13
3 Tereza Vorlová 4/11 0/1 1/2 9
4 Valentýna Kadlecová 1/7 1/6 1/2 6
5 Markéta Löflerová 1/1 1/1 0/1 5
6 Kateřina Bartoňová 1/6 0/6 1/2 3
7 Zuzana Kučerová 0/0 0/0 0/0 0
8 Štěpánka Traubová 0/0 0/0 0/0 0
9 Johana Staňková 0/1 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy

😶 Juniorky nezvládly návrat na vlastní palubovku, kde podlehly Slovance. 🏀

Další drama, další výhra pro Levharty 💪. Svěřenci Radka Holuši zůstávají neporaženi i po pátém kole první ligy, neboť v dramatickém duelu dnes zdolali BK...

Vítězná sestava se nemění a tak Radek Holuša nasadí proti BK Lokomotiva Plzeň identickou sestavu jako v posledním utkání. Levharti do toho 👊!

🤩 Páteční podvečer místo dospělého basketbalu nabízí ve sportovní hale ten juniorský. 🙌 Levhartice v předehrávce pátého kola přivítají Basket Slovanka....

Neporažené svěřence Radka Holuši čeká dnes cesta do západočeské metropole. Od 19:00 tam vyzvou BK Lokomotiva Plzeň 👊. Držte nám palce ✊.STREAM 📺: https://bit...

😶 Dneska do sedmnáctce chlapců nevyšlo, Litoměřice byly ve všech čtvrtinách střelecky úspěšnější a vykradly Chomutov.