S t r a k o n i c e / C h o m u t o v - Podruhé během tří dnů a potřetí za sebou odcestovaly chomutovské basketbalistky k utkání Renomia ŽBL na půdu soupeřek. Podruhé v sezóně změřily síly se Strakonicemi, jejichž čekání na první výhru bude pokračovat i nadále, neboť družina Jozefa Rešetára zapsala po výsledku 91:49 páté vítězství právě probíhajícího ročníku, díky čemuž vyrovnala počet úspěchů Slovanky.
ŽBL
17. kolo, 18. 2. 2022

49:91

8:24, 15:22, 12:25, 14:20

BK Strakonice BK Levhartice Chomutov

Během první minuty padly dva koše. Nejprve poslala Jihočešky do vedení Horsáková, vyrovnání zařídila Satoranská. Následně si až do poloviny první čtvrtiny udržovaly Strakonice těsné vedení, zápas na chomutovskou stranu definitivně překlopila trojka kapitánky Krejzové.

Ve druhých pěti minutách úvodního dějství fungovala obrana Levhartic bezchybně a nedovolila domácím od stavu 8:7 jediný bod. Výsledkem byl šestnáctibodový náskok Severočešek v první krátké přestávce. Chomutovské vedení se postupně navyšovalo na poločasových třiadvacet bodů a konečných pětačtyřicet s tím, že Levhartice vyhrály všechny čtvrtiny.

Hned šest svěřenkyň Jozefa Rešetára se dostalo na dvouciferný počet bodů, nejvíc jich zaznamenaly Michaela Krejzová (19) a Jordan Reynolds (16). Na druhé straně měly nejpřesnější mušku třináctibodová Anna Rosecká s desetibodovou Natálií Horsákovou.