• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

Na palubovce Lyonu začaly Levhartice nadějně, bohužel jim to vydrželo jen jednu čtvrtinu. Další tři už byly v režii největšího favorita eurocupové skupiny A.
EuroCup
2. kolo, 16. 10. 2024

86:50

18:18, 21:6, 28:13, 19:13

LDLC ASVEL Féminin BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Levhartice ke druhému utkání EuroCupu nastoupily koncentrovaně, po celou první čtvrtinu byly Lyonu vyrovnaným soupeřem, dokonce při lepší mušce mohly vést, dobrých střeleckých příležitostí si na to vypracovaly dost. Po krátké pauze Francouzky přitvrdily a obraz hry se začal měnit v jejich prospěch. „Co jsme si řekli, že máme dělat, to jsme v úvodu dělali. V momentě, kdy soupeř přitvrdil, jsme se položili a do konce zápasu už jsme nebyli schopni se k naší hře vrátit,“ okomentoval vývoj zápasu trenér Chomutova Pavel Staněk.

Anna Rylichová v 16. minutě ještě snížila na 27:24, ale pak hostujícímu týmu naprosto odešla střelba. Levhartice to zkoušely ze všech pozic, ale míč z jejich rukou už obroučkou do poločasu neprošel. První půle tak skončila stavem 39:24. Pavel Staněk to vidí jako důsledek fyzické hry Lyonu. „Tím pádem jsme se nedostávali do střeleckých pozic a byli jsme nuceni zakončovat z těch nestandardních. Proto jsme měli i nízké procento střelby,“ dodal k údaji o úspěšnosti střelby z pole, kterou měly jeho svěřenkyně v celém zápase 30 %, zatímco Lyon 55 %.

Také po přestávce byly domácí basketbalistky lepší. Těžko se bránila Dominique Malonga, 198 cm vysoká podkošová hráčka, s 21 body (71,4 % úspěšnost) a 13 doskoky nejplatnější hráčka Lyonu. I její zásluhou byl po 27 minutách rozdíl mezi soupeři 30 bodů, pak se ale naštěstí přestal zvětšovat. Levhartice také předvedly pár povedených akcí, ale v ofenzivě to stačilo jen na 13 bodů ve 3. i 4. čtvrtině. Za rozhodnutého stavu trenér Staněk posílal do akce i Štěpánku Ježkovou, Adélu Mezihorákovou a Annu Chromou. „Hodně našich hráček prošlo nějakou virózou a nebylo by radno je přetáhnout. Zároveň tyhle mladé hráčky s námi trénují a potřebují vidět, že se můžou dostat do hry,“ řekl k tomu Pavel Staněk.

Po nadějném úvodu utkání a vyrovnané první čtvrtině 18:18 nakonec utkání skončilo jasným výsledkem 86:50. „Je to ovlivněné tím, že jsme nebojovali tak, jak jsme měli, ale zároveň jsme si dokázali, že když budeme plnit věci, které si řekneme, tak jsme schopni hrát i s takovýmto soupeřem. Ale takových pasáží musí být daleko víc, než jsme dneska předvedli,“ dodal šéf chomutovské lavičky.