Los úvodního kola 1. ligy mužů skupiny západ zavedl Levharty stejně jako v úvodu loňské sezony do Plzně. Na palubovce Lokomotivy Chomutov dlouho mírně vedl, nakonec ale i vinou střelecké neschopnosti padl o 17 bodů.
1. liga - 2024/2025
1. kolo, 20. 9. 2024

70:53

16:16, 13:8, 23:15, 18:14

BK Lokomotiva Plzeň BK Levharti Chomutov

K premiéře nového ročníku odcestovali Levharti s velmi mladým týmem. Kromě celkového omlazení v letní pauze za to mohly absence tří zkušenějších hráčů – Šimona Gareise, Ondřeje Kováře a Jiřího Hlavy.

Proti ambiciózní Plzni přesto Levharti nastoupili bez ostychu a nová letní posila Tomáš Blažek proměněným dvoubodovým pokusem a o chvíli později jedním trestným hodem otevřel nejen letošní levhartí střelecký účet, ale také svůj tým poslal do tříbodového vedení. Mírný náskok si Chomutov udržoval až do závěru poločasu, ve 2. čtvrtině ale celkové skóre rostlo extrémně pomalu – o pouhých osm bodů na obou stranách za více než 8 minut. „Byl to zápas dvou impotentů,“ okomentoval střelecké trápení trenér Chomutova Daniel Hušek. Lokomotivě se v závěru půle přece jen pár akcí povedlo a do kabin odcházela s dvoubodovým náskokem spokojenější.

Po přestávce Plzeň během minuty a půl odskočila na 34:26 a dokonala největší – jedenáctibodový - trhák zápasu. Vzápětí prolomili střeleckou nemohoucnost i Levharti, ale náskok soupeře už nezvrátili, spíš dál mírně narůstal. „Nástup do druhého poločasu rozhodl. My jsme udělali tři hloupé ztráty, které soupeř potrestal a vypracoval si uklidňující náskok,“ řekl Daniel Hušek. Ten za víceméně rozhodnutého stavu do hry často posílal i mladíky Vojtěcha Čermáka (18 let) a Štěpána Poláka (17 let), oba nastřádali přes 17 minut a oba se také zapsali do střelecké listiny. Závěr utkání byl vyrovnaný, domácí v něm nepřipustili drama. Chomutov si nakonec z Plzně stejně jako loni odvezl dvoucifernou prohru. „Bylo to utkání hodně silové, urputné,“ charakterizoval Daniel Hušek zápas, který ve statistikách posledních třech sezon bude vyčnívat nejmenším počtem celkově nastřílených bodů. Příští zápas sehrají Levharti příští pátek 27. září od 19 hodin s BK LYNX Liberec. „Musíme odbourat dnešní největší problémy,“ vytyčuje cíle Daniel Hušek. „Zbrklost v útoku, kdy jsme nebyli schopni postavit se do natrénovaných schémat, a také musíme ještě víc zabojovat a vyvarovat se hloupých chyb.“

Sestava BK Lokomotiva Plzeň:

Sestava Lokomotiva Plzeň: Honomichl 12, Jirák 12, Mach 9, David 8, Novák 7, Ouředník 6, Výcha 6, Winter 5, Paidar 3, Klička 2, Chvála, Kojzar

Sestava BK Levharti Chomutov :

Sestava BK Levharti Chomutov: Weig 13, Mladý 9, Boyko 6, Seifert 6, Čermák 5, Blažek 5, Dolanský 4, Martišek 3, Polák 2, Morávek, Bureš, Slabihoud