C h o m u t o v - Levharti do devatenácti let porazili ve dvanáctém kole celostátní ligy Děčín.
Liga M U19
12. kolo, 5. 12. 2021

72:44

22:15,15:5,13:19,22:5

BK Levharti Chomutov Válečníci Děčín

Reportáž

Levharti si v sobotu i s nasazením lavičky zastříleli, aby nedělní dopoledne nastoupili na pronásledovatele v tabulce do důležitějšího zápasu. Odpočatí tahouni už od začátku potvrzovali roli favoritů a po první čtvrtině vedli o sedm bodů. Díky velmi dobré obraně Levhartů před poločasem, kdy inkasovali jenom pět bodů, odešli do šatny za pohodlného vedení sedmnácti bodů.

Poločasová přestávka děčínským Válečníkům pomohla k nejlepšímu hracímu období, kdy se jim povedlo domácí basketbalisty bodově předčit. Závěr už byl opět v režii svěřenců Petra Drobného, kteří se nakonec vyšplhali na konečný rozdíl takřka třiceti bodů. Výhru řídili Radek Valenta a Jan Vosejpka.

Ohlasy trenérů

Petr Drobný (hlavní trenér juniorů): „Proti Děčínu jsme odehráli důležitý zápas, protože výhra nad Děčínem a potencionální výhra proti Spartě v budoucí dohrávce by znamenala postup do finálové skupiny, i kdybychom poslední dvě kola prohráli. Začali jsme velice dobře, vyhrávali jsme asi o deset, takže jsem zase protočil střídačku. Soupeř nás trochu dorovnal, ale pořád jsem se to snažil držet, abychom se udrželi na desetibodový až dvacetibodový náskok. Ve třetí čtvrtině nás třemi trojkami v závěru trochu dotáhli asi na jedenáct bodů, ale poslední čtvrtinu jsme díky dobré obraně vyhráli stejně jako v případně druhé části.“

Sestava BK Levharti Chomutov :

Š. Kocourek, Čermák, Bureš, Kolář, Morávek, O. Kocourek, Slabihoud, Valenta, Janů, Vosejpka

Sestava Válečníci Děčín:

Rajchl, Matouš Mityska, Flemmer, Kučera, Kolář, Helvig, Michal Mityska, Trbola, Raymond, Bečka

Aktuální zápasy

Levhartice se dnes s SBŠ Ostrava neutkají ❌. Duel 15. kola RENOMIA ŽBL je odložen ❗️.📍 INFO: https://bit.ly/odlozeno_Ostrava

Oslabené Levhartice dnes nestačily na Basket Slovanka a o medaile si nezahrají 🙁. Jozefu Rešetárovi chyběla klíčová rozehrávačka Kateřina Bartoňová, jež je...

Sledujte čtvrtfinále RENOMIA ČESKÉHO POHÁRU ŽEN, kde Levhartice vyzvou Slovanku.

Středeční plán je jasný. 👉 Od 19:30 nás čeká čtvrtfinálové střetnutí RENOMIA ČESKÉHO POHÁRU s Basket Slovanka. Vítěz duelu postoupí na Federální pohár a také...

💯 Junioři jsou ve finálové skupině stoprocentní, uspěli i v Brně. 💪 Juniorkám se naopak na východě Čech příliš nedařilo. 🏀