P r a h a / C h o m u t o v - K závěrečnému utkání roku 2021 zajížděly chomutovské basketbalistky na palubovku suverénního USK Praha, kde sice prohrály, ale stejně jako naposledy v Lounech vyhrály jednu čtvrtinu. Po závěrečném klaksonu svítil na ukazateli výsledek 105:68, který dokazuje velmi dobrý výkon Levhartic. Tolik bodů totiž hegemonovi posledních let ještě nedaly a o dva body vylepšily své konto z prvního vzájemného duelu sezóny.
ŽBL
12. kolo, 18. 12. 2021

105:68

32:22, 30:19, 25:8, 18:19

ZVVZ USK Praha BK Levhartice Chomutov

První koš sice dala domácí Thomas, ale přesně po minutě hry proměnila Kadlecová trojku, takže Severočešky se ujaly vedení, které ještě navýšila Kučerová. Pražanky otočily skóre na začátku čtvrté minuty, ovšem Levhartice dál bojovaly. Krátce po polovině zahajovacího dějství se opět na chvíli dostaly do vedení 15:14, jenže po prvním klaksonu vedly domácí basketbalistky o deset bodů.

Ve druhé čtvrtině se náskok USK zvyšoval až na poločasových 21 bodů. Po návratu ze šaten tento trend pokračoval a zastavil se až v závěrečné části, kterou Levhartice o bod vyhrály, ale v její polovině inkasovaly stý bod. Chomutovské konto nejvíc zatížila jednatřiceti body Brionna Jones, jíž sekundovaly třiadvacetibodová Teja Oblak s dvacetibodovou Alyssou Thomas.

Z Levhartic se střelecky nejvíc dařilo šestnáctibodové Jordan Reynolds, na dvouciferný počet bodů se dostaly rovněž Valentýna Kadlecová (13), Michaela Krejzová (12) a Zuzana Kučerová (10). „USK je svým složením samozřejmě úplně jinde než my, přesto si myslím, že jsme s mistrem odehráli důstojný zápas,“ shrnul Jozef Rešetár.

„Prosadila se kvalita a domácí tým dominoval hlavně pod koši,“ doplnil hlavní trenér, který nemohl v utkání využít pivotku Terezu Vorlovou, jejíž roli z velké části převzala Lucie Ceralová, která odehrála podruhé v sezóně přes dvacet minut. „Terka nemohla nastoupit kvůli problémům se zraněním,“ prozradil šéf realizačního týmu.

„Pod košem nám chyběla, ale pozitivní je, že juniorka Ceralová dostala hodně prostoru. Měla to proti pivotkám USK těžké, ale jsem rád, že si to zkusila proti takhle kvalitnímu soupeři,“ připojil ještě. Jeho svěřenkyně nastřílely pražským soupeřkám 68 bodů, tedy nejvíc za tříleté působení mezi tuzemskou elitou. Jediný bod scházel na výkon Žabin proti Pražankám v závěru listopadu. „Tolik bodů se USK nedává každý den,“ liboval si Jozef Rešetár.

„Holky hodně bojovaly v obraně, díky čemuž získaly spoustu míčů a díky tomu jsme dávali hodně bodů. Chci holkám poděkovat, že se nelekly velkých jmen a předvedly velmi slušný výkon,“ pokračoval v pozitivním duchu a uzavřel chválou rozehrávaček. „Právě jejich zásluhou se čtyři hráčky dostaly na deset a víc bodů. Kačka Bartoňová i Jordan Reynolds hrály na této pozici vynikajícím způsobem, což platí i o dalších, které se na rozehrávce objevily,“ pronesl slovenský kouč.