Článek

Společná příprava začne v pondělí 3.8.

Společná příprava začne v pondělí 3.8.

V pondělí 3.8. začíná společná příprava na sezónu 2020/2021. V Městské sportovní hale Chomutov se sejdou mládežnická mužstva, ale také obě hlavní mužstva. Společnou přípravu tak začnou muži i ženy. „První týden se připravujeme v Chomutově a pak nás čeká od soboty 8. srpna klubové soustředění v Janově nad Nisou, kde začínají muži, ženy a holky z U19 respektive U17 s tím, že druhý týden je vystřídají ostatní mládežnické týmy,“ říká generální manažer Petr Drobný.

Chomutovský začátek společné přípravy by měl být značně zaměřen na kondiční část, což přiznává hlavní trenér žen Tomáš Eisner. „První týden to bude hodně bolet (smích) musíme to nakopnout a až následně se budeme soustředit na herní prvky.“ Podobný program čeká i muže, kterým společná příprava začíná o den později, v úterý 4.8. Muže pod vedením Radka Holuši čeká v rámci soustředění i přípravné utkání s Turnovem, ale také třeba v následujícím týdnu zajíždějí na palubovku Děčína, kde je čeká místní Armex v úterý 18.8.

Ženy zatím nemají vzhledem k pandemické situaci dohodnuto žádné přípravné utkání, ale na konci srpna se v Brně zúčastní Jersey Cupu, který je naplánován od pátku 28.8. do neděle 30.8. a kromě Levhartic se na turnaji představí domácí KP Brno a slovenský Ružomberok.

Muži začnou společnou přípravu bez dvojice talentovaných hráčů, kterými jsou Nestor Boyko a Ondřej Kovář. „Kluci jsou na zkoušku v Děčíně, kde o ně projevili zájem, ale fanoušci se nemusí bát, že je v Chomutově už neuvidíme, protože jde spíše o poznávací zkoušku s tím, že i tak by kluci případně hrávali zápasy za Levharty,“ vysvětluje situaci Petr Drobný. To v ženském kádru by už neměla nastat žádná s změna s výjimkou zapojení některé juniorky a zkušené Jitky Eisnerové. „Jitka se po vážném zranění dostává do těžšího a těžšího tréninku, ale netlačíme na ní, necháváme to na ní, s tím, že když to půjde, tak budeme opravdu rádi, protože náš tým bude zase o něco kvalitnější,“ přiznává trenér a manžel v jedné osobě Tomáš Eisner.

Jasno je i složení realizačních týmů. U žen bude hlavním trenérem Tomáš Eisner a asistentem Ondřej Matýs s tím, že jim bude vypomáhat Pavel Ďurica. Hrající vedoucí týmu bude Barbora Čmejrková a novinkou je pozice mentální koučky, kterou bude Marcela Soukupová. „Řeknu to, tak jak to je. Loni jsme se v některých situacích snažili holky pochopit a zjistit, co a jak, ale i v běžném životě se říká, že muži nemůžou ženy pochopit na 100% (smích) a tak jsme oslovili Marcelu Soukupovou jakožto zástupce z jednoho našich partnerů (
Livesignal TV), protože má z byznysu zkušenosti s mentálním tréninkem„ doplňuje Petr Drobný. U mužů pak zůstává trenérem Radek Holuša, asistentem bude Petr Drobný a vedoucím by měl být Martin Karda.