Článek

Novou Levharticí je Markéta Löflerová

Novou Levharticí je Markéta Löflerová

Levhartice hlásí novou tvář ve svých řadách. Tou je čtyřiadvacetiletá rozehrávačka Markéta Löflerová, která naposledy působila Pečkách. Pražská rodačka hrála ŽBL naposledy v ročníku 2017/2018, kdy nastupovala v dresu pražské Slavie. I přes tyto zkušenosti však původně nepřicházela do Chomutova jako hráčka. „Asi není tajemstvím, že mým partnerem je Petr Treml, který se stal trenérem levhartic v kategorii U17 a 19 a se kterým jsem se přestěhovala do Chomutova. Mým osobním cílem je trénování mladých hráček a tak jsem se s vedením klubu nejdříve domluvila na zapojení u nejmladších kategorií,“ přibližuje situaci Löflerová. „Vzhledem k posezónním změnám potřebujeme tým posílit téměř na všech pozicích a tak jsme spojili příjemné s užitečným a nabídli Markétě zapojení se nejen do trénování ale i do přípravy A týmu. Z našeho pohledu je propojení trénování mládeže a aktivního hraní pro svěřence inspirativní a zapadá do konceptu klubu kdy je prioritou výchova mládeže a její postupné zapojování do A týmů,“ doplňuje Löflerovou sportovní manažer žen Jakub Kadlec.

Bez čtyř centimetrů 1,80m vysoká hráčka nějakou dobu zvažovala nabídku na své působení v kádru Levhartic. „V Pečkách je výborná parta holek, takže jsem je nechtěla opouštět. Na druhou stranu ŽBL je ŽBL a ráda bych dokázala, že na to mám,“ nastiňuje Löflerová, která má před sebou ještě hodně práce. „Myslím, že teď jsem tak na 30% své formy, ale trénuji dvakrát denně a mám měsíc a půl na to, abych se do toho dostala,“ říká odhodlaně Löflerová. Pro absolventku Modřanského gymnázia nebude kádr Levhartic neznámou. „Míšu Krejzovou znám z USK a Zuzku Kučerovou z první ligy,“ konstatuje Löflerová.

Sportovní manažer Jakub Kadlec tak může pro ŽBL počítat se službami Kateřiny Bartoňové, Michaely Krejzové, Zuzany Kučerové, Terezy Vorlové a nově také Markéty Löflerové. Zmiňovanou pětku doplňuje Valentýna Kadlecová a další její kolegyně z juniorek jako jsou například Johana Staňková nebo Lucie Ceralová (všechny tři si aktuálně plní reprezentační povinnosti). Kdo tým doplní a hlavně, kdo ho povede z pozice hlavního trenéra se dozvíme v příštích dnech a týdnech.