Článek

Levhartice opouští pětice hráček

Levhartice opouští pětice hráček

Jak už zřejmě pozorný fanoušek vypozoroval, tak o některých hráčkách, které v minulé sezóně oblékaly náš dres ještě nebyla zmínka. Pro většinu z nich to znamená jediné, u Levhartic už v příští sezóně působit nebudou. Konkrétně se jedná o Veroniku Aulichovou, Barboru Čmejrkovou, Jitku Eisnerovou, Annu Merhautovou a Kateřinu Rokošovou. „Některým holkám skončilo hostování, někdo si našel nové angažmá a u některých už nebyl zájem o pokračování z naší strany,“ říká sportovní manažer žen Jakub Kadlec. Toho nečeká v následujícím období jednoduchá práce. „Odchod pěti hráček je samozřejmě velký zásah do týmu, ale už máme v hlavě nějaký plán jak to doplnit a samozřejmě věříme v dobré zapojení našich juniorek,“ doplnil Kadlec, který chce všem hráčkám, poděkovat za jejich výkony v dresu Levhartic popřát hodně štěstí v dalším angažmá.

Veronika Aulichová patřila v obou sezónách k důležitým postavám týmu Tomáše Eisnera. Třiadvacetiletá křídelnice však v letošní sezóně bojovala s delším zraněním a nemohla tak navázat na čísla, jež zaznamenala v ročníku 2019/2020. Ve zmíněném ročníku byla čtvrtou nejlepší střelkyní týmu.

Barbora Čmejrková zažila v Chomutově dvě podobné sezóny, ve kterých odehrála shodně 24 duelů. V kolektivu ženského áčka plnila primárně roli stmelovačky týmu. V druhé sezóně pak byla také vedoucí týmu.

Jitka Eisnerová je nejzkušenější ze zmiňovaných hráček. S naším klubem zažila zrod ženského týmu, druholigové boje, ale i bitvy v nejvyšší soutěži. Velká škoda, že ji krátce po startu první sezóny v ŽBL postihlo vážné zranění.

Anna Merhautová je jedinou ze zmiňovaných hráček, která u Levhartic strávila jen jednu sezónu. Odchovankyně mosteckého basketbalu střídala v letošní sezóně výborné momenty s těmi horšími. Během dvaceti duelů odehrála bez minuty 300 minut a zaznamenala 53 bodů.

Kateřina Rokošová byla po dvě sezóny nejvyšší Levharticí. Bez šesti centimetrů dva metry vysoká pivotka taktéž střídala lepší a horší chvilky, nicméně ke konci sezóny byla jednou z opor týmu Levhartů.