Vytvořil Stanislav Král
dne 20.03.2018
  • Ostatní
zobrazení (747)
SD liga, soutěž, kterou Levharti Chomutov každoročně pořádají pro základní školy, na kterých fungují basketbalové kroužky, je pro letošek minulostí. Dnes se její účastníci rozloučili se sezonou velkým turnajem, na kterém se sešla družstva všech zúčastněných škol s výjimkou ZŠ Školní.
Výjimečně se proto hrálo na dvou hřištích najednou, a to dvakrát patnáct minut hrubého času. S velkou účastí se rozrostla i divácká podpora a v hale bylo pořádně živo. Každý útok doprovázelo povzbuzování jedné nebo druhé strany, které se s důležitostí okamžiků měnilo na frenetický jekot. Samotní hráči hráli na doraz a dokazovali přitom, co všechno už se v přípravkách na školách naučili. Nejdále v tomto směru jsou na základních školách Na Příkopech a Písečná, které se po poledni utkaly ve finále. Prvně jmenovaná prošla bez ztráty skupinou A a také v utkání o zlato byla favoritem, protože v sezoně vyhrála tři turnaje. Druhá zvítězila ve skupině B. Jejich vzájemný zápas se už hrál přes celé hřiště a byl skutečným vyvrcholením turnaje. Tým školy Na Příkopech v poločase vedl 9:6 a vypadalo to, že si dokráčí k celkovému triumfu. Písečná ale po změně stran zavelela k velké ofenzivě, výsledek otočila deseti body v řadě, a přestože se soupeř v závěrečném náporu dotahoval, vítězství už uhájila. „Proti Příkopákům jsme si nevěřili. Ale motivovalo nás, že minule jsme skončili až třetí ze tří. Hrozně jsme proto chtěli dnes vyhrát,“ prozradila učitelka tělocviku na ZŠ Písečná a vedoucí vítězného týmu Vendula Kudlíková. Na adresu SD ligy dodala: „Hrozně nás baví. Levharti ji vedou strašně dobře, je vidět, že to dělají ti správní lidé.“ Při vyhlášení výsledků dostala všechna družstva medaile a drobné dárkové předměty od sponzora. Sladkou tečkou za turnajem i letošní sezonou SD ligy byl nádherný a především vynikající dort od paní Kundertové, na kterém si pochutnali všichni účastníci turnaje včetně pořadatelů.
Pořadí skupiny A: 1. ZŠ Na Příkopech, 2. ZŠ Budovatelů Jirkov, 3. ZŠ Hornická, 4. ZŠ Kadaňská. Pořadí skupiny B: 1. ZŠ Písečná, 2. ZŠ Březno, 3. ZŠ Zahradní.
Zápasy o konečné umístění – o 5. místo: ZŠ Zahradní – ZŠ Hornická 8:8, na trestné hody vyhrála Zahradní; o 3. místo: ZŠ Březno – ZŠ Budovatelů 30:14; o 1. místo: ZŠ Na Příkopech – ZŠ Písečná 15:18.
SD ligu sponzorují Severočeské doly, a.s., Dentex, s.r.o., Ústecký kraj a BK Levharti Chomutov. 


komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář