Vytvořil Stanislav Král
dne 27.06.2019
  • St minižákyně U13
zobrazení (106)
Starší minižákyně dokázaly, že mají potenciál být úspěšným ročníkem. V sezoně prohrály jediný mistrovský zápas a dotáhly to k bronzovým medailím na MČR.
Před sezonou se k Levharticím přidala skupina mosteckých hráček, které se v Chomutově chtěly dál basketbalově posouvat, a s nimi přišla i trenérka a současně hráčka družstva žen Naďa Salačová. Nově sestavený tým si zajel výkonnost otestovat na kvalitně obsazený turnaj do Kožlan. „Ač jsme byly nesehrané, hned z toho bylo stříbro. To nás nastartovalo a v oblastním přeboru jsme si vedli suverénně, ale to nemohlo být měřítkem, protože konkurence byla slabá,“ okomentovala první místo s bilancí 24/0 trenérka Jitka Jančáková, která tak spolu se svými asistentkami Naďou Salačovou a Kamilou Bachorovou mohla dávat dost příležitostí hráčkám U12 a mladším, zatímco některé starší byly k dispozici pro kategorie U14 a U15.
Levhartice, stejně jako dalších jedenáct vítězů oblastních přeborů, se kvalifikovaly na Národní finále a to pro kategorii starších minižákyň U13 uspořádal náš klub. Naše basketbalistky podávaly výborné výkony, vyhrály čtyři z pěti zápasů, bohužel právě porážka s budoucím mistrem republiky Hradcem Králové, která byla jedinou v celé sezoně, jim zavřela cestu do finále. I tak je konečné třetí místo vynikajícím výsledkem. „Byl to pro nás vrchol sezony. Chtěli jsme uspět a máme radost, že se nám to před domácími fanoušky povedlo. Mým soukromým tipem bylo umístění v TOP5, ale chtěli jsme medaili, takže se to podařilo naplnit i s bonusem,“ uzavřela hodnocení sezony trenérka Jitka Jančáková.