Vytvořil Stanislav Král
dne 10.06.2019
  • Kadetky U17
zobrazení (204)
Po generační obměně vstoupily naše kadetky U17 do další sezony v extralize s obavami, ale i s odhodláním nejvyšší soutěž uhájit. Povedlo se jim to, a to dokonce v relativním poklidu.
Základní část obavy dlouho potvrzovala, na konci února měl Chomutov bilanci 4 vítězství a 13 proher. Závěr ale našemu družstvu vyšel a ještě dokonce bojovalo o osmou příčku, která by mu přinesla senzační postup do play off, ale nakonec obsadilo 9. místo. I tak mu bilance 8 vítězství a 14 proher zajišťovala velmi dobrou výchozí pozici před play out. „Výkony měly vzestupnou tendenci,“ potvrdil trenér Tomáš Eisner. Připomněl ale také překážky, které musel tým překonat: „Polovina družstva věkově spadala do kategorie U15. Také nás limitoval malý počet hráček, celou sezonu jsme odehráli v deseti nebo jedenácti. K tomu na dlouhou dobu kvůli zranění vypadla Valča Nováková.“
Tento neblahý stav vygradoval v play out v Havířově, kde naše kadetky zápas odehrály v šesti, přesto ale vítězně! Nakonec tuto psychicky náročnou část sezony zvládly velmi dobře, když úvodní čtyři zápasy vyhrály a tím se s předstihem zachránily. Teprve poslední dvě utkání, která z pohledu Chomutova nic neřešila, prohrály. „V březnu se k nám vrátila Nikča Zdeňková a přinesla nový impuls a dodala klid. To byl jeden z pozitivních faktorů sezony. I když jsme s ní v závěru základní části pokukovali po osmém místě, musíme být spokojeni i s devátým,“ řekl Tomáš Eisner.
Nevýhoda – mladé družstvo – se nyní obrátí ve výhodu. S výjimkou Simony Bachmanové, která z věkových důvodů přestupuje k juniorkám, totiž tým kadetek zůstane pohromadě.   

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář