Vytvořil Stanislav Král
dne 12.05.2018
  • Junioři U19
zobrazení (574)
Dobrodružná, tak by se možná nejlépe dala charakterizovat sezona našich juniorů. Ze špatných výchozích podmínek a přes problémy s absencemi klíčových hráčů nakonec tým vykouzlil docela povedenou sezonu a čtvrté místo v ligové skupině A.
Po ztrátě extraligy klub v létě zvažoval, jestli družstvo přihlásí do soutěže a do jaké. Nakonec se podařilo zajistit ligu. Trenér Dan Hušek, který se týmu ujal, dal dohromady jedenáct hráčů, z nichž pouze dva, Kuba Seifert a Nestor Boyko, měli větší zkušenosti z vyšší juniorské soutěže. Tři hráči se k basketbalu vrátili po delší přestávce, tým pak doplnili kadeti, kteří do té doby hráli nadregionální soutěž. Nesourodá skupina navíc před začátkem mistrovské sezony stihla pouze tři společné tréninky a jeden přípravný zápas.
Za pochodu se řešily problémy i základní principy fungování týmu. Chyběla souhra, vázla komunikace. „Hlavně co se obranné hry týká, začali jsme na úrovni U15. Na konci sezony už jsme praktikovali tři obranné systémy, které jsme byli schopni plynule měnit,“ říká trenér Dan Hušek. Řešily se personální otázky, tvořila se základní osa týmu. „Někteří hráči se hledali, někteří tomu nechtěli dát sto procent. Někteří možná měli problém přijmout mě jako trenéra, protože jsem měl jiné nároky. Někteří si mysleli, že když deset let hraju basketbal s nimi, že to bude sranda,“ popisuje Dan Hušek. Ironií osudu Nestor Boyko a Kuba Seifert, tedy ti, na které se díky jejich zkušenostem nejvíc spoléhalo, část sezony chyběli. Nestor zkraje sezony, Kuba v lednu a únoru.
Starostem s rozjezdem sezony odpovídaly výsledky, po sedmi kolech měl tým bilanci dvou výher a pěti proher. A právě sedmý zápas doma se Slaným, v němž Levhartům liknavý výkon přinesl ostudnou prohru, byly zlomem. „Po zápase jsem vybouchl a seřval všechny hráče. Druhý den jsme hráli odvetu ve Slaném a vyhráli jsme tam o dvacet bodů,“ říká Dan Hušek a dodává, že následně někteří hráči u juniorů skončili, ale ti, co zbyli, se semkli, zklidnili a začali fungovat podle trenérových představ. „Výsledky ve druhé polovině sezony už byly na úrovni finálové skupiny. U hráčů je vidět výkonnostní posun, a to nejen u těch mladých. Změnilo se u nich myšlení, pochytili nadšení pro basketbal.“
Přestože se u juniorů předpokládal boj o udržení, základní skupinu dokončili na solidním pátém místě. V navazující skupině play out bylo brzy jasné, že ligu zachrání, a nakonec skončili čtvrtí. „Kde jsme výkonnostně, s tím jsem spokojený. Co se umístění týká, tam to mohlo být ještě lepší,“ uzavřel hodnocení sezony Dan Hušek.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář