Vytvořil Stanislav Král
dne 13.05.2019
  • St minižákyně U13
zobrazení (613)
Basketbalový klub Levharti Chomutov má za sebou náročný, ale velmi úspěšný víkend. Národní finále starších minižákyň U13, které od pátku do neděle pořádal pro dvanáct nejlepších týmů České republiky, se povedlo ve sportovní i organizační rovině.

Levhartice U13 sice zcela ovládly oblastní přebor, ale protože jim chybělo přímé srovnání s ostatními vítězi přeborů, dalo se dopředu jen těžko odhadovat, na co bude jejich výkonnost stačit. Tři zápasy a jasná vítězství 49:30 nad Sadskou, 71:36 nad Ostravou a 58:30 nad Jičínem ukázaly možnosti a současně Chomutov zařadily do skupiny družstev hrajících o medaile. V semifinále ale Levhartice narazily na Hradec Králové, který byl už před turnajem pasován na největšího favorita na zlato a předpoklady naplňoval suverénními vítězstvími. Domácí tým předvedl maximální výkon, ale prohra 41:71 jej odsoudila k nedělnímu utkání o bronz. „Holky bojovaly ze všech sil, přesto to nestačilo. Hradec je o třídu jinde,“ uznala trenérka Jitka Jančáková. „Když zápas skončil, kapitánka Kačka Kloudová si se mnou šla plácnout a řekla, že medaile stejně budou naše. Když jsem to slyšela, věděla jsem, že to holky urvou.“
Nedělní utkání o 3. místo mělo výbornou úroveň, o kterou se velkou měrou postarali diváci. Zaplnili téměř celé hlediště a skandováním podpořeným bubny, různými tleskátky a trumpetami vytvořili parádní atmosféru. Kačka Kloudová jako správná kapitánka šla od začátku za medailí a strhla s sebou ostatní. Naše basketbalistky překonaly i chvilkovou krizi, když ve třetí čtvrtině o dva body prohrávaly a nakonec poměrně jasně zvítězily 73:58. Užily si ovace diváků i rýmované skandování Jana „Obra“ Obersteina, které je v Chomutově tradicí po vítězných hokejových zápasech.
Bronzové medaile z Národního finále jsou prvním velkým úspěchem tohoto družstva. „Z medailí máme velkou radost. Máme vyrovnané pětky, soupeřky se nemohou připravit na jednu nebo dvě hráčky, to byl základ úspěchu. Když se jedné nedaří, vezme to na sebe druhá. Také v každém našem zápase byl tahounem někdo jiný, v tom byla naše síla,“ řekla Jitka Jančáková. Vítězem turnaje a mistrem republiky v kategorii starších minižákyň jsou zaslouženě basketbalistky Hradce Králové, které ani ve finále nezaváhaly a HB Basket Praha porazily 66:38.
Turnaj byl úspěšný i v organizační rovině. Do Chomutova se sjely čtyři stovky lidí z basketbalového prostředí, kteří svou spokojenost s organizací dali najevo při závěrečném vyhlášení, kdy skandováním klubu a městu poděkovali. „Nestalo se nic, co by holkám zážitek z mistrovství narušilo,“ potvrdil organizátor Národního finále U13 Jakub Kadlec. „Jsme rádi, že naše holky přišli povzbudit chomutovští fanoušci. Znovu se ukázalo, že v Chomutově se basketbalu fandí a že má smysl ho posouvat dál. Děkujeme městu, že jsme Národní finále mohli zorganizovat.“
Klub se mohl spolehnout na skvěle pracující realizační tým složený z hráčů a trenérů ostatních družstev a také z rodičů, kteří odvedli výbornou práci i v hledišti při podpoře Levhartic. I jednotlivá utkání měla úroveň odpovídající významu akce, tedy s moderovanými nástupy, informacemi na LED obrazovkách a dýdžejem. „Alespoň jsme si vyzkoušeli produkci, která by v nové sezoně měla být standardem na zápasech ŽBL,“ informoval Jakub Kadlec, jenž byl i autorem programu sobotního zábavného večera na hlavním sále haly. Podívanou, která zvedala ze sedadel, při něm předvedli maďarští basketbaloví akrobaté Fly Addiction. Následovala sportovně laděná soutěž týmů, do které organizátoři zapojili i zástupce dalších významných chomutovských klubů - hokejového, florbalového, fotbalového a zápasnického. Účastníci i diváci se přitom dobře bavili.
Našemu klubu se celkově podařilo navázat na úspěšné mistrovství republiky mladších žákyň v roce 2017, kdy Levhartice získaly stříbrné medaile a klub kromě sportovního připravil velkolepý doprovodný program. „Také tentokrát máme už nyní kladné ohlasy, všechny ve smyslu, že to bylo jedno z nejlépe zorganizovaných mistrovství této sezony,“ dodal Jakub Kadlec.

BK Levharti Chomutov děkují za podporu: Městu Chomutov, Remei CZ, Akustika Polák, Tapex, K1 Security

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář