Vytvořil Stanislav Král
dne 29.06.2019
  • Ostatní
zobrazení (171)
Mezi třemi tisíci čtyřmi sty sportovci Letní olympiády dětí a mládeže, která od neděle do pátku probíhala v Libereckém kraji, bylo i sedm Levhartů. V basketbalových turnajích dívek a chlapců ale reprezentovali čtyři různé týmy.
Zatímco Johana a Eliška Staňkovy a Eliška Trollerová s Karlovarským krajem obsadily v dívčím turnaji desáté místo, Darina Peterková s Jihočeským šesté. Nejlépe si vedly Nikola Strádalová a Martina Blahová s Ústeckým krajem. Družstvo odehrálo základní skupinu s bilancí 4/2, což ho zařadilo na 3. místo a tím i do bojů o celkové 5. až 8. místo. Tým vedený trenérem Ondřejem Matýsem obě zbývající utkání vyhrál a radoval se z pátého místa. „Turnaj byl velmi náročný, v jeden den jsme hráli i tři zápasy. Družstvo jsme měli složené z dívek čtyř klubů, postupně se naše hra zvedala, holky už o sobě věděly. K tomu hrály agresivně a neskutečně bojovaly,“ pochvaloval si trenér Ondřej Matýs. „Páté místo je mi letos asi souzené,“ dodal v narážce na stejné umístění s Levharticemi U15 na MČR.
Nejúspěšnějším Levhartem na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji byl ale Filip Morávek. I jeho zásluhou totiž Ústecký kraj vybojoval třetí místo a hráči dostali bronzové olympijské medaile (viz titulní fotka). Krajský výběr obsadil ve skupině 2. místo, pak sice v semifinále prohrál s Hlavním městem Prahou, ale v utkání o celkové 3. místo porazil Moravskoslezský kraj 49:34. Během cesty za bronzem si tým Ústeckého kraje připsal i rekordní vítězství, když domácí Liberecký kraj rozdrtil 104:23. „Na olympiádě se mi líbilo, bydleli jsme na koleji a potkávali jsme se se zástupci ostatních sportů a s některými jsme se i bavili. Také jsme se mohli dívat na sporty, co byly ve vedlejší hale, takže jsme třeba viděli části finálových zápasů ve volejbale,“ řekl Filip Morávek, pro kterého byla ODM definitivní tečkou za sezonou 2018/19.
Olympiády se zúčastnili ještě další dva členové našeho klubu, i když v úplně jiných rolích. Ve skupině rozhodčích basketbalového turnaje figurovali Dan Hušek a Jan F. Sedláček.