Vytvořil Stanislav Král
dne 04.08.2017
  • Muži A
zobrazení (2471)
foto: Chomutovský deník

Vzpomínky na slavná léta chomutovského basketbalu ožívají! Za Pavlem Staňkem, který přijal místo trenéra mužů, přichází k Levhartům také Pavel Bosák. Po více než čtyřech letech se tak scházejí bývalí spoluhráči a opory mužstva, které se v nejvyšší soutěži statečně bilo před tím, než ho z ní klub v létě 2013 kvůli nedostatku peněz musel odhlásit. „Zjistil jsem, že Ice (přezdívka Pavla Staňka - pozn.) se stává hlavním trenérem v Chomutově. Známe se už z Prostějova, také v Chomutově jsme spolu hráli. Jsme v pohodě. Respektoval jsem ho jako hráče a teď ho budu respektovat i jako trenéra,“ vyzdvihuje roli nového chomutovského trenéra ve svém příchodu k Levhartům Pavel Bosák.    
Bosák má za sebou šestnáct sezon v nejvyšších soutěžích, z toho dvanáct bylo v Česku a čtyři za hranicemi. Po celou kariéru se souběžně věnoval streetballu, ve kterém to dotáhl i do reprezentace. V NBL nastupoval do letošního jara, kdy ukončil angažmá v Ústí nad Labem. Teď ho v basketbalové hierarchii čeká skok o tři patra níž. „Už mi pár lidí volalo, co budu dělat ve čtvrté lize. Ale já už si nepotřebuju nic dokazovat. Ice mě chce, pan Drobný mě chce a Chomutov znám, tak se těším. A snad budu zajímavej i pro mladé spoluhráče.“ Je třeba dodat, že Pavel Bosák bude nepochybně zajímavý i pro samotnou Severočeskou ligu a pro příznivce basketbalu v regionu. Ti, kteří ho zažili v minulosti, vědí, že býval pověstný horkou hlavou, stejně jako mimořádnou bojovností a neutuchající snahou jít za vítězstvím.  
Áčko začne trénovat 20. srpna a Bosák se k mužstvu plánuje připojit od první chvíle. Úlevy žádat nebude. „Vždycky jsem makal a přidával si. Trénink miluju,“ prohlašuje. „A taky nechci, aby mi narostlo břicho,“ směje se. Co ho v Severočeské lize čeká, netuší: „Vždyť já od roku 1999 hrál jen nejvyšší soutěž. Ani nevím, jestli ji hrajou mladí kluci nebo pupkatí tatíci. Snad si na mně nebude nějakej mladej kluk honit triko, to dopředu říkám, že nedopadne dobře. Uvidíme, co dovolí rozhodčí. Ale jestli do mě bude někdo zajíždět, tak ho sežeru,“ upozorňuje pětatřicetiletý hráč, který už sice není vyhlášeným potížistou, ale stále nezkrotl.  

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář