Vytvořil Stanislav Král
dne 11.05.2019
  • St minižákyně U13
zobrazení (367)
Páteční zápasy Národního finále U13 zajistily základní selekci, sobotní pak upřesnily hranice ambicí jednotlivých týmů. Ve spodní čtyřce si umístění ujasnila družstva Olomouce, Sadské, Ústí n. L. a Strakonic, mnohem více pozornosti ale přitahovaly zápasy osmi týmů postoupivších do vyřazovací fáze. 
Dopoledne se rozhodlo, že o medaile si zahrají HB Basket, Karlovy Vary, Hradec Králové a Chomutov. Semifinálové duely pak určily, že o zlato se utkají dosud neporažené celky Hradce Králové a HB Basket Praha, o bronz pak Chomutov a Karlovy Vary. V deseti sobotních utkáních padlo 939 bodů, v průměru tedy 93,9 bodu na zápas. Zaznamenány byly 4 tříbodové koše. V průběhu druhého dne bylo vystřeleno celkem 513 trestných hodů, přičemž úspěšných bylo jen 208. Hráčky všech týmů se v sobotu provinily proti pravidlům celkem 396krát, to je v průměru 39,6 faulu na zápas.   
Celodenní zápasový program večer vystřídal zábavný. Show, která zvedala ze sedadel, předvedli maďarští basketbaloví akrobaté Fly Addiction. Následovala sportovně laděná soutěž týmů, do které organizátoři zapojili i zástupce dalších významných chomutovských klubů - hokejového, florbalového, fotbalového a zápasnického. Vlastní taneční soutěž měli i maskoti, basketbalový Basty a hokejový Picaroon.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář