Vytvořil Stanislav Král
dne 10.05.2018
  • Ostatní
zobrazení (359)
Náš klub dnes hostil jednu z kvalifikačních skupin Junior NBA, populární basketbalové soutěže pro žáky prvních až čtvrtých tříd. Spolu s chomutovskými školami Písečná a Na Příkopech o postup do druhého kvalifikačního kola přijely zabojovat školy z Loun a Litoměřic.
Všechny týmy měly ve svém středu začínající hráče nebo hráče už registrované v klubech, nejvíce jich zřejmě bylo v lounském. Ten vykazoval vysokou míru organizace hry, jednotliví hráči pak značnou šikovnost. První dva zápasy Loun proto byly jejich jednoznačnou záležitostí. Ovšem i celek ze školy Na Příkopech první dvě utkání vyhrál a také si s předstihem vybojoval postup do druhého kola. Když pak poslední zápas chomutovské kvalifikace svedl k souboji právě tyto soupeře, šlo už jen o prestiž. Ale byl to stejný „masakr“ jako předchozí dvě utkání Loun, které i tento poslední zápas vyhrály rozdílem třídy 42:4 a staly se vítězem turnaje.
Výsledky: ZŠ Na Příkopech – ZŠ Písečná 22:12, ZŠ Louny – ZŠ Litoměřice 48:6, ZŠ Litoměřice – ZŠ Na Příkopech 17:19, ZŠ Louny – ZŠ Písečná 32:4, ZŠ Písečná – Litoměřice 16:8, ZŠ Na Příkopech – ZŠ Louny 4:42.
Pořadí: 1. místo ZŠ Kpt. O. Jaroše Louny, 2. místo ZŠ Na Příkopech Chomutov, 3. místo ZŠ Písečná, 4. místo ZŠ Litoměřice.
První dvě školy postupují do druhého kola kvalifikace, ve kterém se osm družstev utká o pět míst ve vlastní Junior NBA.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář