USK 0
Komentář

Hodnocení zápasu

Image
Po šesti hodinách oddechu nastoupily naše starší žákyně na MČR k poslednímu utkání skupiny B. Střetly se v něm s taktéž neporaženým týmem USK Praha, a protože ve skupině A už bylo dohráno, bylo jasné, že vítěz zápasu půjde z prvního místa do semifinále proti domácímu Hradci Králové a poražený z druhého proti HB Basket Praha.
Tentokrát to byly naše basketbalistky, kdo v úvodu tahal za kratší konec. Po pěti minutách to bylo 13:4 pro soupeře, ale Levhartice ztrátu brzy dorovnaly. Postupem času získaly pevnou půdu pod nohama a na čtvrtou čtvrtinu si nechaly to nejlepší. Pražankám nekompromisně nasázely třicet bodů a nakonec si připsaly nejvyšší vítězství na turnaji. Do bojů o medaile jdou z prvního místa! "Začátek byl z naší strany rozpačitý, USK nás přehrávalo na doskoku a pod košem. Ale minutu od minuty jsme se zlepšovali a druhý poločas jsme dominovali, když se nám podařilo ubránit klíčové hráčky soupeře," zhodnotil utkání trenér Tomáš Eisner. Zítra v 15.00 se naše starší žákyně utkají s Hradcem Králové o postup do finále.
MČR starších žákyň U15, skupina B USK Praha - Levhartice Chomutov 54:72 (18:14, 29:30, 39:42). Sestava Chomutova: Kadlecová 20, Zdeňková 16, Ceralová 10, Mešková 10, Nováková 6, Jorová 6, Najmanová 4, Blahová, L. Kočí.