Basket Slovanka 0
Komentář

Hodnocení zápasu

Image
Levhartice U15 nastoupily na mistrovství republiky ke druhému utkání, tentokrát proti pražské Slovance. A úvod zápasu byl kopií včerejšího - po šesti minutách náš tým vedl o 11 bodů a soupeř se prosazoval jen z trestných hodů. Výborná hra Levhartic pokračovala do poloviny třetí čtvrtiny, kdy se při našem vedení o 18 bodů obraz hry během chvilky radikálně změnil. Naše družstvo se najednou nedokázalo trefit, naštěstí to dokázalo vyrovnat bojovností, obětavostí a zostřenou obranou. Náskok se sice pozvolna rozplýval, ale v závěru, kdy soupeř vytáhl obranu, se našim hráčkám přece jen několik útoků podařilo proměnit a zápas v relativním klidu dovést k vítězství. "Výborně nám vyšel první poločas, kdy jsme dobře bránili i útočili. Jediným problémem bylo, že se naše dvě rozehrávačky dostaly do tísně třemi fauly a na začátku druhého poločasu už měly po čtyřech. Pak už to bylo o bojovnosti, nasazení a o tom, jak přežít. Nebylo to moc ke koukání, ale cením si toho, že holky bojovaly na maximum," řekl trenér Tomáš Eisner. Po dvou zápasech je Chomutov bez porážky a od 19.00 hodin se se stejně úspěšným týmem USK Praha utká o celkového vítěze skupiny.
MČR starších žákyň U15, skupina B Levhartice Chomutov - Slovanka Praha 63:57 (20:10, 40:25, 50:40). Sestava Chomutova: Zdeňková 18, Kadlecová 15, Mešková 10, Nováková 6, Ceralová 6, Jorová 6, Najmanová 2.